Linki polecone

Mam wiele innych ciekawszych rzeczy do napisania, ale mimo wszystko wrzucam krótką notkę o tym, co ciekawego przeczytałem w ostatnim tygodniu i być może zainteresuje Was. Być może zrobię z tego stały kącik, ale zobaczymy.

Infalacja w Zimbabwe na zdjęciach

W Polsce roczna inflacja wynosi kilka procent, w Rwnadzie 20 procent. W Zimbabwe: 230000000 (tak, 230 milionów) procent. Zobacz na sugestywnych zdjęciach jak to wygląda. Naprawdę, naprawdę polecam. Ludzie taszczący sterty pieniędzy żeby kupić jajko…

Polityka Chin wobec Zimbabwe

Bardziej polecam nie z uwagi na politykę Chin, a zamieszczony tam opis tego jak doszło do tak olbrzymiej hiperinflacji w Zimbabwe. Jeśli kliknęliście w poprzedni link, zapewne zainteresuje Was i drugi.

Jak nie zostać wolontariuszem w Afryce

Ponoć nawet jakiś serial na polsacie ich reklamował przez pomyłkę scenarzysty. Otóż jest sobie sekta, która pod pozorem oferowania wyjazdu na wolontariat do Afryki ściąga z wolontariuszy niemałe pieniądze i zmusza do pracy. Uważaj. Sam niedługo napiszę jak zostaje się wolontariuszem w Afryce, ale już teraz uprzedzam: wolontariusz nie zarabia, ale też nic nie płaci. Takie oferty omijaj z daleka.

Masz stary komputer? Szkoła we wsi obok Ciebie na niego czeka.

Rusza w Polsce inicjatywa prosto z USA:FreeGeek to idea przekazywania niedopłatnie instytucjom, które tego potrzebują starych komputerów, na którym nowy Windows już nie pociągnie, a stary Linux jeszcze a jakże. Jak masz taki komputer, możesz go przekazać. Jak nie masz a znasz się na Linuksie, możesz zostać wolontariuszem, który raz na jakiś czas podskoczy do szkoły i naprawi usterkę.

Reklamy
%d blogerów lubi to: