Finisz przygotowań

Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku
Konfucjusz

Jeśli dobrze liczę, pomysł wyjechania na wolontariat do Afryki bardzo realnie pojawił sie 19 marca tego roku. To wtedy zapadła decyzja, że spróbuję. I wtedy zaczęły się przygotowania.

Droga więc była bardzo, bardzo długa. Zastanawiam się, czy nie za długa: ponad 4 miesiące pisania papierów, szkoleń, pakowań, żegnania się, przyzwyczajania… I potem 3,5 miesiąca pobytu. Ciekaw jestem czy skórka warta wyprawki. Ale to się jeszcze okaże.

Ale dziś też się cieszę 🙂 Czuję się jak na ostatniej prostej maratonu. To naprawdę się udało!

I jeszcze wbiegnięcie na linię mety (mety? to dopiero początek). Paweł mówił, że przy wyjściu z domu, będzie mi towarzyszyć fajne, silne odczucie. I chyba doskonale rozumiem o co mu chodziło 🙂 Już myślami jestem w środę, około godziny 13:00. Gdy otwieram zamek drzwi mieszkania, chwytam za klamkę. Przekraczam próg i wiem, że właśnie zaczyna się potężna wyprawa, że to już się dzieje! W takim momencie powinna w tle rozbrzmiewać podniosła i narastająca muzyka. Mi jednak zapewne wystarczy walenie serca i pulsujący szum w uszach, krew i endorfiny zalewające mózg. Chwila, ułamek sekundy, w którym skoczek bungee decyduje się wychylić z platformy.

Komentarzy 5 so far

 1. 1

  Aga :) said,

  Ostatnio usłyszałam „Aby osiągnąc w życiu rzeczy piękne trzeba zaryzykowac…”
  Trzymam kciuki.
  Moja kolej już niedługo 9 sierpnia.
  Pozdrawiam

 2. 2

  Paweł said,

  Czytam blog od pierwszego wpisu i chociaż Cię nie znam osobiście, to szczerze życzę powodzenia. Z niecierpliwością czekam na pierwsze wpisy które będą zgodne z tytułem bloga 😉

 3. 3

  AJK said,

  Trzymam kciuki i kibicuję ci jak… jak nie wiem co 🙂 To jest wariactwo, ale takie najbardziej pozytywne, takie pchające do przodu świat. Obojętnie – duży czy mały.
  Niech żyją wariaci! 🙂
  Kibicuję, zazdroszczę… No, ogólnie – wazelina! 🙂

 4. 4

  orlinos said,

  Będziemy Cię wazelinowali od stóp do głów, jak wrócisz. :->

 5. 5

  kkarpieszuk said,

  nie przesadzajcie z tą wazeliną 🙂 bloga czytają tz ludzie spoza pl.pregierz i wazelina moze im dwuznacznie brzmiec 🙂


Comment RSS

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: